İnternet

Facebook masaüstü sitesi üzerinde karanlık mod özelliği getirildi

Facebook masaüstü sitesi üzerinde karanlık mod özelliği getirildi

 

Sık bir şekilde tasarımı konusunda bir şeyleri değiştirmeye devam eden sosyal medyanın devlerinden Facebook’un masaüstü sitesi, yeni tasarımının yanı sıra karanlık modu ile birlikte dünyanın dört bir tarafındaki kullanıcılarının hizmetine sunulmuş oldu.

Sosyal medyanın öncülerinden biri olarak öne çıkan Facebook, zaman içinde popülerliğini hızlı bir şekile yitirmeye başlamıştı. Bundan dolayı da şirket sık bir şekilde tasarım değişiklikleri yapıp kullanıcı kitlesini canlı bir şekilde tutmaya gayret ediyor. Geçmiş olduğumuz günler içerisinde platform yeniden yenilenmiş idi. Facebook platformunun yenilenmiş olan masaüstü tasarımı daha öncesinde sadece belirli kullanıcılara açılmış durumdaydı. Bugün yapılmış olan açıklamayla beraber yeni arayüz ile birlikte karanlık modun dünyanın her bir tarafındaki kullanıcılar tarafından kullanılabilecek olduğu ifade edildi.

Yeni tasarımın yanı sıra karanlık mod, aslına bakılırsa mart ayı içerisinde ortaya çıkmıştı. Bu söz konusu tasarım, o dönemlerde herkese açık bir durumda ve her ülke üzerinden de erişilebilmekte olan bir tasarım değildi. Şirket mart ayı içerisinde bir çok kullanıcıya bu yeni arayüzü kullanma konusunda şans vermiş idi.

Facebook platformunun bugün paylaşmış olduğu bir blog gönderisi üzerinde yeni masaüstü sitesinin herkes tarafından deneyimlenebilecek olduğu da ifade edildi. Söz konusu bu gönderi üzerinde bu tasarımın çok daha hızlı olmasının yanı sıra çok daha basit ve de karanlık modla göz dinlendirmiş olan bir tasarım olduğu ifade edildi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close