Uygulama

Facebook Instagram platformuna ait özellikleri kopyalamaya başladı

Facebook Instagram platformuna ait özellikleri kopyalamaya başladı

 

Aslında son dönemler içerisinde düşüşe geçmiş bir durumda bulunsa bile Facebook platformu, güncel bir şekilde dünya üzerindeki en büyük sosyal medya platformu olma konusunda unvanını korumayı sürdürüyor. Buna karşın her geçmiş olduğumuz gün genç kullanıcılarını yitirmeyi sürdüren sosyal medyanın devi firma, bu söz konusu kullanıcıları elinde tutabilmek amacıyla Instagram platformundan bilmiş olduğumuz bir başka özelliği daha Facebook platformuna getirme hazırlıkları yapıyor..

Bilmiş olduğunuz gibi Instagram platformu, geçmiş olduğumuz seneden itibaren ‘‘Hikayeler’’ adlı bölüme ‘‘yakın arkadaşlar” şeklinde bir özellik ilave etmişti. Böylelikle paylaşımı gerçekleşmiş olan hikayeyi sadece ‘‘yakın arkadaşlar’’ adlı gruba eklediğiniz kişiler görebilmekteydi. Facebook platformu, fazlasıyla kullanışlı durumda bulunan bu özelliği demirbaş sosyal medya uygulaması üzerine de getirip kullanıcıyla alakalı kitlerinin memnuniyetini arttırmak istemekte.

Aslına bakılırsa Facebook platformu, kullanıcıları gruplara ayırabilme ve özel arkadaş listeleri meydana getirme gibi bir çok farklı özelliği daha önceki dönemler içerisinde de denemiş fakat bu özelliklerle aramış olduğunu bulamamış ve fazla iyi geri dönüşler almayı başaramamıştı. Hal bu şekilde olunca da firma, aramış olduğu uygulamayı kendi çatısı altında yer alan Instagram platformu üzerinde bulmuş gibi gözükmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close