İnternet

Facebook için Haberler sekmesi ay sonunda gelecek

Facebook için Haberler sekmesi ay sonunda gelecek

 

Popülaritesiyle birlikte itibarını kişisel durumdaki özel verilerin gizliliğiyle alakalı davalardan dolayı yüksek bir seviyede yitiren Facebook platformu, aslında yine de dünya üzerinde en fazla kullanımı gerçekleştirilen sosyal medya platformlarının arasında. Bu söz konusu vaziyeti tersine çevirme konusunda isteği bulunan Facebook platformu, tamamen doğru ve güzel haberlerin paylaşımını yapmayı hedeflemiş olduğu ”Haberler” isimli sekmesini devreye sokma konusunda planlar yapıyor.

Bu sekme üzerinde tamamen dürüst ve düzenli bir şekilde haberler paylaşımı yaparak itibarını arttırma konusunda hedefi olan Facebook platformu; Bloomberg ile birlikte Washington Post benzerindeki markalara da çok büyük seviyeye sahip bir para ödemesi yapmayı göze aldı. Haberle alakalı kaliteyi arttırabilmek amacıyla medyanın devleri ile masaya oturmuş olan Facebook platformu, yakın bir zaman içerisinde Haberler adlı sekmeyi devreye sokma planları yapıyor.

Wall Street Journal tarafından paylaşılan bir rapora bakılırsa Facebook platformu, Haberler isimli sekmeyi nerdeyse hazır bir duruma getirmiş gibi gözüküyor. Raporlara bakılacak olursa firma bu ayın son günlerinde ”Haberler” isimli sekmeyi devreye sokmuş olacak. Geçmiş dönemlerden bu yana saçma ve sahte haberler ile başı belada bulunan Facebook platformu, bu defa bu şekilde bir problemle karşı karşıya gelmemek amacıyla da elinden gelen herşeyi yapıyor.

Eski dönemlerde yer alan itibarını kazanabilmek ve popülaritesini yeniden arttırma konusunda isteği olan Facebook platformunun şu anlık bu konudaki en büyük umudunun Haberler isimli sekme olduğu da net bir biçimde göze çarpıyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close