Uygulama

Facebook artış gösteren kullanıcı trafiğiyle savaşmaya başladı

Facebook artış gösteren kullanıcı trafiğiyle savaşmaya başladı

 

Facebook platformu, insanların koronavirüsle alakalı salgın sebebiyle eve kapanmaya başlamasının sonrasında uygulamalarının kullanımı konusunda çok büyük bir artış görmüş durumda. Sosyal medyanın devi, bu söz konusu artışın getirebilecek olduğu problemlere karşı önlemler almakta.

Facebook platformu, koronavirüs sebebi ile karantinaya alınmış olan kişi sayısı artmaya başladıkça hizmetlerinin kullanımı konusunda çok büyük bir artış yaşanmakta olduğu açıklaması yapıldı. Bu söz konusu artışlar, Facebook platformunun para kazanmamış olduğu hizmetleri de çok büyük bir ölçüde etkilemekte. Firma, salgının hemen sonrasında reklamlara karşı sıkı önlemler almış bulunan ülkelerden dolayı gelirlerinin etkilenmekte olduğunu ifade ediyor.

Sosyal medyanın devi, koronavirüs konusundaki salgın sebebiyle İtalya’da başlamış olduğundan bu yana uygulamalarının kullanım zamanlarında %70’lik seviyesinde bir artış yaşamakta olduğunu ifade ediyor. Facebook Live ile birlikte Instagram üzerindeki görüntülemeler yükseldi ve ayrıca insanlar eski zamandan çok daha fazla grup aramaları yapmakta. Virüsten etkilenmiş olan öteki ülkeler üzerinde de Messenger ile birlikte WhatsApp kullanımı konusunda benzeyen bir artış gözükmekte.

Facebook platformu pek çok çalışanının evden çalışmakta olduğu bu dönem üzerinde artış gösteren kullanıcı trafiğiyle başa çıkmakta zorlanmaya başladı. Uygulamanın kullanımında görülen çok hızlı artışlar Facebook platformunun sistemlerini daha verimli hale getirebilmek, ülkelerin bazılarında Instagram ile birlikte Facebook bit hızlarını kesmenin yanı sıra hizmetlerin stabil bir şekilde çalışmasını sağlayabilmek amacıyla bazı adımlar atılmasını gerektirmeye başladı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close