Teknoloji

Esneyebilen Kameralarla Yeni Dönem

Esneyebilen Kameralarla Yeni Dönem

 

Fotoğrafçıların ve teknoloji severlerin bildiği gibi, kameralarda ve cep telefonlarında fotoğraf çekerken tam olarak istediğiniz açıyı yakalayamayabilirsiniz. Bazen o zaman resim çekmiyorsanız, çerçevenin tamamını çekemezsiniz ve istediğiniz alan fotoğraf çerçevesinin dışındadır.

Bazı akıllı telefon sahipleri ve fotoğraf çekme hobisi olan fotoğrafçılar bu sorunu gidermek için birkaç poz alıyor ve bunları birleştiriyor. Yenisi, yeni geliştirilen teknolojiye eklenecek ve fotoğraflar istenen açıyla sarılacaktır.

Yeni teknolojilerden biri olarak kabul edilen esnek kamera, Kolombiya Üniversitesi Bilgisayarlı Görme Laboratuvarı tarafından geliştiriliyor.

Bugüne kadar geliştirilen ve hem ışık hassasiyeti hem de yapısal farklılıklar bakımından sofistike kameralardan çok farklı olan esnek kamera teknolojisi, kamera tarafından sağlanan görüş açısını daha geniş bir şekilde sunabiliyor.

Esnek kameranın ve incelenen sistemin yönünde, kameranın genişliğinden kasıtlı olarak esnek olacak olan bu plaka görüntüsünün kamera boyutu eğrisi şeklinde olacağı ve çevreyi yakalayacağı söylenir.

 

360 Derece Kameraya Benzerlikler Var

Esnek kameralar kontrol edildiğinde, 35 derece çekim yapan kameralara benzer olduklarını söyleyebiliriz. Test sonuçları ve resimlerden sonra ok, 360 derecelik kameraya işaret eder. Belirli bir germe kapasitesi olarak kavisli olan kamera, bu teknoloji sayesinde çevresindeki görüntüleri kolayca görüntülere yerleştirebilir.

Bu sistemi geliştiren araştırmacıların temel amacı, bu yeni teknolojiyi daha üst bir seviyeye çıkarmak ve onu bireysel bir araç haline getirmekti. Bu şekilde, profesyonel fotoğrafçılar daha önce hiç denemedikleri bir sistemi keşfedecekler.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close