Teknoloji

En büyük rakiplerinden bir tanesinin Apple olduğunu itiraf etti

En büyük rakiplerinden bir tanesinin Apple olduğunu itiraf etti

 

Apple şirketi ile birlikte iOS 14 işletim sistemindeki gizlilik değişiklikleriyle alakalı yeni açıklamalar gerçekleştiren Mark Zuckerberg, Apple şirketinin baskın durumda bulunan platform konumundan yararlanıp Facebook şirketinin en büyük rakiplerinden bir tanesi haline gelmiş olduğunu açıkça ifade etti.

Facebook şirketinin CEO’su olarak görev yapan Mark Zuckerberg, firmanın dördüncü çeyrekteki mali durum toplantısının esnasında Apple şirketiyle alakalı çok çarpıcı açıklamalar gerçekleştirdi. Bir defa daha Apple şirketinin iOS 14 işletim sisteminde gerçekleştirecek olduğu gizlilik değişiklikleriyle alakalı konuşma gerçekleştiren Mark Zuckerberg, Apple şirketinin her geçen gün Facebook platformunun en büyük rakiplerinden bir tanesi haline gelmiş olduğunu ifade etti.

Apple şirketi, bahsi geçen bu gizlilik değişikliğinin ardından iPhone ile birlikte iPad kullanıcıları için bilgilerini uygulamalarla paylaşmayı talep etmekte olduklarını ya da talep etmemekte olduklarını daha açık bir biçimde sormaya başlayacak ve Facebook platformu, bu değişikliğe karşı durumda bulunduğunu daha öncesinde pek çok kez belirtmişti. Çünkü kullanıcıların çok önemli bir yüzdelik kısmının değişikliğin ardından bilgilerini paylaşmamayı seçecek olması ve çevrimiçi bir durumdaki reklamcılık endüstrisinin bu durumdan çok ciddi bir biçimde etkilenmesi de beklenmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close