İnternet

Electronic Arts’tan Origin’e veda

Electronic Arts'tan Origin'e veda

Electronic Arts şirketi, Origin isimli platformun yerini alacağı açıklanan çok yeni bir PC yazılımı geliştirmiş oldu. ‘EA Desktop’ şeklinde adlandırılan söz konusu bu uygulama, EA şirketinin bütün oyunlarının yanında öteki hizmetlerine de erişilmesini sağlamakta. EA Desktop platformunun kullanıma tam olarak ne zaman sunulacak olduğu da şu anda bilinmemekte.

Video oyunuyla alakalı sektörün önemli isimleri arasında yer alan Electronic Arts şirketi, 2011 senesinde ‘Origin’ adına sahip kendi oyun platformunu resmi bir şekilde duyurmuştu. PC platformu üzerinde oyuncuların sahip bulundukları EA oyunlarını bir araya getirmeyi başaran Origin platformu, seneler içinde beklentileri karşılayamaz bir duruma döndü. Oyuncular ise fazlasıyla hantal hale gelen Origin’le alakalı eleştirilerini açık bir şekilde dile getirmişken Electronic Arts şirketi de bunun farkında olup çok daha yeni bir PC uygulaması oluşturmuş oldu.

Elde edilmiş bilgilere bakılırsa Electronic Arts şirketinin yeni uygulaması da ‘EA Desktop” şeklinde adlandırılmakta. Electronic Arts şirketinin ”yeni nesildeki PC oyun platformu’ şeklinde nitelendirmiş olduğu söz konusu uygulama, oyuncular için de çok önemli avantajlar sunmakta. Misal olarak bir tane kullanıcı, bu söz konusu yazılımı kullanıp Electronic Arts şirketinin oyun abonelik hizmetlerine, EA Play platformuna ve EA Play Pro platformuna (EA Access’in yeni adı) çok rahat bir şekilde erişebiliyor olacak. Tabii ki de satın alınmış olan EA oyunlarına da bu bahsi geçen uygulamanın üstünden erişilebiliyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close