Uygulama

Eğitimciler Zoom’daki problemden dolayı kaose sürüklendi

Eğitimciler Zoom'daki problemden dolayı kaose sürüklendi

 

Geçmiş olduğumuz gün Zoom platformunda yaşanmış olan üç saat devam eden erişim problemi, Amerika Birleşik Devletleri içerisinde açılmış olan yeni okullar üzerindeki eğitimi kaosa sürüklemiş durumda. Özellikle de eğitimciler Zoom platformunda yaşanmış olan probleme plansız bir şekilde yakalandı.

Koronavirüsün etkisini göstermeye başlamasıyla beraber uzaktan eğitimin yanı sıra çalışma ile birlikte toplantıya imkan sağlamakta bulunan Zoom adlı platform, ardımızda bırakmış olduğumuz gün 3 saat süren bir kesinti yaşamış oldu. Popüler bir durumdaki video konferans uygulamasının yaşamış olduğu üç saat devam eden kesinti pek çok farklı kişinin gözünden kaçmış olsa da haklı bir şekilde bazı kişilerin tepkisini toplamış oldu.

Üst kısımda da söz etmiş olduğumuz gibi Zoom ismine sahip olan uygulama, bundan böyle uzaktan eğitimin de bir platformu olmuş durumda. Özellikle de yurt dışında pek çok ülkede Zoom adlı platformu kullanmakta olan öğretmen ile birlikte öğrencilerin sayısı bayağı bir fazla haldeyken yaşanan bu kesinti de tepkileri toplamış oldu. Zoom platformu da, bu kesintiye sebep olan şeyi hiç bir şekilde paylaşmazken sadece söz konusu problemin düzeldiği konusunda bir paylaşımda bulundu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close