İnternet

Duplex artık internet ortamında yer alacak

Duplex artık internet ortamında yer alacak

 

Teknoloji devlerinden Google şirketi, yapay zeka (AI) desteğine sahip rezervasyon uygulamalarından Duplex’i web ortamına taşımak için hazırlık yapıyor. Firma, geçtiğimiz günlerde başlayan I/O 2019 geliştiriciler konferansı esnasında Google Asistan’a yönelik olarak sayısız yeni özelliklerin açıklamasını yaparken, Duplex kullanılmasının planlı bir şekilde genişletilecek olduğunu da belirtti.

Bilmekte olduğunuz gibi yapay zeka desteğine sahip rezervasyon uygulamalarından Duplex’in en büyük durumdaki özelliği karşısında yer alan kişiye bir yapay zekayla değil de sahi bir insan ile konuşmaktaymış izlenimini uyandırabiliyor olması.

Gelecek dönemde, AI tabanına sahip sistemin telefon aramalarını yönetmeye başlamasının yanında internet ortamı içerisinde de çok daha etkin bir şekilde kullanılması beklenmekte. Misal olarak, Duplex’le kiralık araçların rezervasyonu veyahut sinema bileti alınması benzerindeki aktivitelerin yapılabilmesi de planlanmakta.

Duplex ayrıca, araç kiralayabilmeye yönelik rezervasyonu kullanıcıların takvimlerine tamamen uygun bir şekilde ayarlayabiliyor olacak. Takvimden almış olduğu bildirimle beraber araç kiralama firmasının web sitesine giriş yapacak olduğu açıklanan Deplux, kullanıcıya ait kişisel bilgileri giriş yaparak araç kiralama isteğinde de bulunabilecek. AI desteğine sahip bu asistan, isteği göndermeden öncesinde ise kullanıcının onayını almış olacak.

Duplex, ilk defa geçmiş olduğumuz sene aynı konferans esnasında tanıtılmıştı. Amerika Birleşik Devletleri içerisinde 44 tane eyalette kullanılabilmekte olan Duplex yalnızca İngilizce komutları algılayabilmekte ve işleme alabilmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close