Uygulama

Duo için yeni güncelleme geldi

Duo için yeni güncelleme geldi

 

Google şirketi Duo 61 isimli yeni güncellemeyi kullanıcılara sunmaya başlamış bir durumda. Yeni gelen bu güncelleme ile beraber karanlık modun yanı sıra çağrıların geçmişini temizleyebilme ve grup mesajla alakalı destek uygulamanın kullanıcılarına sunulmuş oluyor.

Geçmiş olduğumuz yıldan bu zamana kadar Google şirketinin video sohbetini sağlayan servisi, aramakta olduğunuz kişinin müsait olmaması durumuyla alakalı olarak sesli mesaja benzeyen bir özelliğe kavuşmuş idi. Haziran ayı içerisinde gelmiş olan yeni bir özellikle beraber Duo isimli uygulamayla rehberinizde yer alan kişilere fotoğraf yollamak olanaklı bir hale gelmişti.

Google Duo 61 içerisindeyse 3 tane medya çeşidinde grup mesajları yollama üstüne çalışmalar yapılıyor. Şu anda ses ile birlikte görüntü ve de videolu mesajlarınızı tek bir defada sekiz farklı kişiye birden yollayabiliyorsunuz. Bu söz konusu değişiklik ile beraber mesajınızı kayıt altına aldıktan sonra yollayacağınız kişileri seçecek olduğunuz grup ekranı çıkmış olacak büyük bir olasılıkla. Alternatif bir şekilde video çağrılarınızla alakalı olarak şu anda kullanılmakta olan ”Başlat” isimli seçeneğin yanında toplu mesaj yollama özelliği de grup sayfası üzerinde belirecek olabilir.

Rehberinizde yer alan kişilerle alakalı olarak ana ekrana kısa yolu oluşturabilme gibi bir özellikte kısa bir zaman içinde kullanıcılara sunulmuş olacak. Bu söz konusu özelliğin çağrı öncesi ekranı üzerinde yer almasına da muhtemel bir göz ile bakılmakta.

Uygulama üzerinde hali hazır bir şekilde çağrı öncesi ekranı içerisinde ve ayarlar bölümünde kullanıcıyı engelleyebilme ekranı yer alıyordu fakat Google Duo 61 isimli güncellemeyle beraber kullanıcıları raporlama şansınız da olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close