İnternet

Cloudflare’den reCAPTCHA konusunda flaş karar

Cloudflare'den reCAPTCHA konusunda flaş karar

 

İnnternet sektöründe yer alan en önemli isimlerden biri olarak öne çıkan Cloudflare, çok uzun bir zamandan beri iş yapmış olduğu Google şirketiyle bağlarını kopartmaya hazırlanmakta. Firmanın kurucu ortağı konumunda yer alan Matthew Prince tarafından yapılmış olan açıklamalar üzeride, bundan böyle Google şirketinin reCAPTCHA ile alakalı hizmetinin kullanılmayacak olduğu ifade edildi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknolojinin devlerinden Google şirketi, internet sektöründeki en önemli isimlerinden biridir. Zira firma, günlük bir durumdaki tüketicilerin yanında kurumlar ile birlikte kuruluşlara ve hatta geliştiricilere pek çok farklı hizmet sunmakta. Hal bu şekilde olduğunda da internet erişimi bulunan nerdeyse herkesin yolu, bir şekilde Google şirketiyle birleşmiş oluyor. Fakat şimdilerde ise, tekrar internet sektörünün en önemli isimlerinden bir tanesi, Google şirketiyle bağlarını kopartmaya karar vermiş gibi gözüküyor.

Google şirketiyle bağlarını tamamen kopartmaya hazırlanmakta olan firma ise, Cloudflare olarak öne çıkıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan şirket; DDoS korumasının yanı sıra alan adı hizmeti ile birlikte internet güvenliği benzerindeki çeşitli alanlar içerisinde hizmet vermekte. Cloudflare platformunun kurucu ortaklarından Matthew Prince aracılığıyla yapılmış olan açıklamalar üzerinde, firmanın Google şirketi tarafından sunulmakta olan ”reCAPTCHA” adlı hizmetini bundan böyle kullanmayacak olduğu ifade edildi. Cloudflare şirketi, Google şirketinin reCAPTCHA adına sahip hizmetini kullanmanın yerine ”hCaptcha” adlı başka bir hizmeti kullanmaya başlayacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close