Uygulama

Çin Clubhouse adlı uygulamayı yasakladı

Çin Clubhouse adlı uygulamayı yasakladı

 

Son günlerde gün yüzüne çıkmış olan sesli sosyal medya uygulamalarından biri olan Clubhouse, Çin devleti aracılığıyla yasaklanmış durumda. Yasaklamanın hemen öncesinde çok fazla sayıda Çin asıllı insanın Clubhouse’u kullanmakta olduğu bilinmekte.

Yeni çıkmış bir durumda ve sadece davetiyeyle üye kabul ettiğinden dolayı çok sınırlı sayıdaki kullanıcıya sahip durumda bulunmasına karşın son haftaların en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olma başarısını gösteren Clubhouse, Çin içerisinde yasaklanmış durumda. İnsanların belli bazı konular üstünde konuşup fikir alışverişi yapmalarına imkan tanımakta bulunan Clubhouse, ülkemiz içerisinde olduğu gibi Çin içerisinde de çok sık bir şekilde gündem olarak kullanılmaya başlamıştı.

Çin hükümeti de muhtemel olarak Clubhouse adlı popüler uygulamanın politikaları gereğinde söz konusu bu uygulamayı yasaklama konusunda bir karar aldı. Çin asıllı kullanıcılar, öteki sosyal medya platformların tam tersine konuşmaların kaydını tutmamakta olan Clubhouse adlı uygulamaya yönelmişti. Burda sansürlenmiş olan konuları tartışmakta olan kullanıcılar, bundan dolayı da Clubhouse adlı uygulamaya çok büyük bir ilgi göstermiş idi. Ve ayrıca Financial Times adlı gazetenin aktarmış olduğuna bakılırsa Clubhouse uygulaması için davetiyeler, internet üzerinde 77 dolar tutarından alıcı bulmaya başlamış durumdaydı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close