Bilgisayar

Chrome’dan Windows 10 kullanıcılarına müjdeli bir haber

Chrome'dan Windows 10 kullanıcılarına müjdeli bir haber

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknoloji devlerinden Google şirketi, tüketiciler için bir çok hizmet sunmakta. Firmanın en popüler durumdaki ürünlerinden biri de ”Chrome” adlı tarayıcı. Fakat Google Chrome adlı tarayıcı, dünya üzerinde yer alan en popüler internet tarayıcısı olarak öne çıkmasına karşın tüketiciler tarafından çok fazla eleştiri yapılan bir uygulama. Zira Google Chrome adlı tarayıcı, hem batarya hem ise RAM kullanılması hususunda çokta optimize bir durumda değil.

Özellikle de Windows 10 işletim sistemini kullananlar, Google Chrome adlı tarayıcının batarya kullanımından çok fazla şikayetçi durumdalar. Öte yandan bu hususta yapılmış olan testler de bulunuyor ve bu söz konusu testler, Google Chrome adlı tarayıcının öteki internet tarayıcılarına bakıldığı zaman daha fazla batarya tüketmekte olduğunu da açıkça ortaya koymuş oluyor. Fakat çok kısa bir zamandan sonra bu durum değişmeye başlayacak gibi gözüküyor.

Google şirketi, Chrome adlı tarayıcıyı iyileştirmek amacıyla Microsoft şirketinin tavsiyesine kulak vermiş oldu

Geçmiş olduğumuz ağustos ayı içerisinde Microsoft şirketi, Google Chrome adlı tarayıcının yüksek pil tüketimi hususuna dahil olmuş bulundu ve bir tane de tavsiye sundu. Bu söz konusu tavsiye, Google Chrome adlı tarayıcının video oynatma esnasında kullanmış olduğu gereksiz disk önbelleğinden kurtulmuş olmasının, pil tüketimini düşürebilecek olduğu şeklindeydi. Zira Google Chrome adlı tarayıcı, bir tane videoyu oynatma esnasında disk ön belleğine çok büyük boyutlarda aktarım yapmaktaydı ve bunun olması ise pil tüketiminin devamlı bir şekilde yüksek durumda bulunmasına sebep olmaktaydı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close