İnternet

Chrome reklam engelleme hazırlığı yapıyor

Chrome reklam engelleme hazırlığı yapıyor

 

Gizli bir şekilde video oynatmakta olan, bilgisayarın mevcut durumdaki kaynaklarını sonuna kadar sömürmeyi sürdüren, harcamış olduğunuz kotanın çok büyük bir bölümünü iç eden reklamlardan sıkılmış durumda mısınız? Google Chrome tarayıcısı da çok fazla sıkıldı. Ağustos 2020 tarihi itibariyle bu şekildeki reklamlar Chrome üzerinde engellenmeye başlanacak.

Google şirketi bugün yapmış olduğu özel bir açıklama içerisinde bu senenin içinde kaynak tüketimi yüksek durumda bulunan reklamları Google Chrome üzerinde engellemeye başlayacak olduğu konusunda bir açıklamada bulundu. Bu söz konusu karar, kripto paralarla alakalı madencilik yapmakta olan, kötü bir şekilde programlanmış veyahut optimize edilmemiş reklamları da kapsıyor olacak.

Chrome platformunun söz konusu bu reklamları engelleme kararı almasının nedeni olarakta bu reklamların batarya ömrünü kısaltıyor olalarını, zaten yoğun durumda bulunan hataları çok daha fazla ağırlaştırmalarını ve masraflı bir durumda bulunmalarını göstermiş oldu. Engelleme konusunda nasıl karar verilecek olduğu da bilinmezliğini koruyor.

Google Chrome adlı tarayıcısının Ağustos 2020 tarihinden hemen sonra bilgisayar kaynaklarını sömürmekte olan reklamları engelleyeceği biliniyor. Bunun kapsamında tam olarak hangi reklamların engellenecek olduğunu belirlemek amacıyla da şirketin önünde üç tane değişik kıstas yer alıyor. Bunlar ise 4 MB ağ verisini kullanıyor olmasının yanı sıra herhangi bir 30 saniye içerisinde 15 saniye boyunca işlemci kullanımı olması ya da toplamda 60 saniye işlemci kullanımı şeklinde gösterilmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close