Mobil

Chrome artık daha da sık güncelleme almaya başlayacak

Chrome artık daha da sık güncelleme almaya başlayacak

 

Arama devlerinden biri olan Google şirketi, Chrome adlı tarayıcının sürüm döngüsünü kısaltacak olduğu açıklamasında bulundu. Yapılmış olan özel açıklamaya bakılırsa tarayıcıyla ilgili olarak yeni güncellemeler, altı haftanın yerine dört haftada bir yayınlanmaya başlanacak.

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan arama devlerinden biri olarak öne çıkan Google şirketi, Chrome adlı tarayıcısıyla alakalı yeni güncellemelerini uzun bir zamandan beri altı haftada bir yayınlamaya devam ediyordu. Fakat yeni bir tane daha duyuru yayınlamış olan firma, bu senenin üçüncü çeyrek diliminde Chrome 94 ile başlayıp bu söz konusu güncellemelerin yayınlanma konusundaki sıklığını altı haftadan dört haftaya kadar indirecek olduğu açıklamasında bulundu.

Geçmiş olduğumuz on seneden beri Chrome adlı tarayıcının kararlı sürümüyle alakalı güncellemeleri altı haftada bir yayınlamaya devam eden firma, daha ufak güvenlik odağına sahip yamaları da iki haftada bir yollamaktaydı. Firma, tarayıcının sürümle alakalı döngüsünü biraz daha kısaltıp kullanıcıların en son güncellenmiş olan kararlı sürüme daha da hızlı biçimde ulaşabilmesini hedeflemiş durumda.

Google şirketine ait olan Chrome adlı tarayıcının sürüm döngüsünü kısaltmış olmasıyla beraber yeni özellikler çok daha hızlı yayınlanmış olacak. Böylelikle de kullanıcılar, yeni özellikleri kullanma amacıyla çok uzun zamanlar beklemek mecburiyetinde kalmamış olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close