Oyun

Capcom şirketinden Pro Tour 2020 için erteleme açıklaması

Capcom şirketinden Pro Tour 2020 için erteleme açıklaması

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin tamamında son günler içerisinde meydana gelen olaylar, pek çok sektör üzerinde olumsuz yansımalara neden olmakta. En son Capcom şirketi, Amerika Birleşik Devletleri’nin tamamında yer alan mevcut durumdan dolayı Pro Tour 2020’yi ertelemiş olduğu konusunda açıklamada bulundu.

Japon asıllı video oyun geliştiricisi ve aynı zamanda yayıncılarından Capcom şirketi, Amerika Birleşik Devleti içerisinde gerçekleşmiş olan olaylardan ötürü Capcom Pro Tour 2020 etkinliğiyle alakalı başlangıç tarihini değiştirmiş olduğu konusunda bir duyuruda bulundu. Siyahi durumdaki vatandaşlara karşı uygulanmış olan adaletsiz tutumun yanı sıra polis şiddetinden dolayı Japonya da merkezi bulunan oyun devi, etkinliğini erteleme konusunda bir karar aldı.

Street Fighter benzerindeki özel yapımlarıyla tanımış olduğumuz söz konusu bu oyun devi, siyahi vatandaşlara destek maksadıyla yapmış olduğu paylaşımla birlikte turnuvanın hem Kuzey Amerika bölgesinin yanı sıra Avrupa ve Orta Doğu’yla alakalı belirlenmiş yeni tarihlerini resmi bir şekilde paylaştı. Avrupa’nın yanı sıra Orta Doğu bölgesi üzerinde yer alan kullanıcılar için tarih 14 Haziran şeklinde belirlenmiş durumdayken Amerika Birleşik Devleti’yle ilgili olarakta bu tarih 20 Haziran şeklinde belirlenmiş bir vaziyette. Asya bölgesiyle ilgili olarakta tarih ufak bir ertelenmeyle 26 Haziran tarihine kaydırılmış bir durumda.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close