Teknoloji

Capcom hacklendi

Capcom hacklendi

Japonya’da merkezi bulunan video oyun devlerinden Capcom şirketini başı bilgisayar korsanları ile derde girmiş durumda. Aktarılmış olan bilgilere bakılırsa fidye virüsü kullanmakta olan saldırganlar, firmanın pek çok özel bilgisini serbest bırakma amacıyla 11 milyon dolar değerine sahip Bitcoin adlı kripto para birimi talep etmiş oldu.

Street Fighter ile birlikte Mega Man ve de Resident Evil benzerindeki popüler bir durumdaki oyun serilerinin arkasında yer alan isim olarak öne çıkan Japon oyun devlerinden Capcom şirketi, bu ayın ilk dönemlerinde çok büyük bir siber güvenlik olayıyla karşı karşıya durumda bulunduğunu duyurmuştu. Aktarılmış olanlara bakılırsa saldırganlar, Japon firmanın gizli bilgilerini paylaşmama amacıyla firmadan 11 milyon dolar fidye ödeme yapmasını talep etmiş oldu.

2019 senesi içerisinde ortalama 900 milyon dolar tutarında bir gelir bildirmiş olan Japon oyun devi, siber bir durumdaki korsanların da iştahını kabartmış oldu. Firmadan yapılmış olan açıklama içerisinde 2 Kasım 2020 tarihinden itibaren Capcom Group ağları içerisinden bir kısmının e-mail ve dosya sunucuları dahil olmak üzre belirli sistemlere erişimini etkilemekte bulunan problemler yaşamakta olduğu, bu durumun üçüncü bir şahıs tarafından gerçekleştirilmiş olan yetkisiz erişimden kaynaklanmış olduğu ve 2 Kasım tarihinden itibaren dahili ağların bir takım operasyonlarının durmakta olduğu ifade edildi.

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close