Uygulama

Byte büyük bir başarıya imza attı

Byte büyük bir başarıya imza attı

 

Vine isimli uygulamanın veliahtı şeklinde bilinmekte olan kısa video paylaşım uygulamalarından Byte, sahip bulunduğu büyük problemlere karşın çok büyük bir popülerlik yakalamış oldu. Vine’ın kurucuları arasından Vine’ın kapatılmış durumda bulunmasından dolayı geliştirilmiş olan söz konusu Byte, Sensor Tower’ın sağlamış olduğu özel verilere bakılırsa yalnızca ilk haftası içerisinde 1,3 milyon tane indirme sayısına ulaşmış oldu. Sensor Tower isimli platform, Vine adlı uygulamanın ilk hafta içerisinde elde etmiş olduğu indirme sayısını Byte adlı platformunkiyle karşılaştırmış oldu. Görünüşe bakılırsa Byte, Vine’ı gözle görülebilecek bir farkla alt etmeyi başardı.

Bu söz konusu başarının yanında bir takım problemler de uygulamanın ilk haftası içerisinde kendisini göstermiş olu. Uygulama, çok büyük bir spam problemiyle karşı karşıya kalmış oldu. Takip isteğinin yanı sıra ‘‘beğeniye beğeni’’ temasına sahip olan yorumlar, botlar aracılığıyla uygulamanın her bir tarafını sarmış oldu. Aynı zaman içerisinde içeriğe bağlı bir durumdaki bir takım endişeler ise bu süreç içerisinde kendini göstermiş oldu.

Uygulama üzerinde paylaşılmış olan içeriklerin yorum bölümleri ”Takibe takip” ile birlikte ”Beğeniye beğeni” benzerindeki ifadeler ile dolup taşmış oldu. Bu söz konusu spam yorumlar, botlar aracılığıyla otomatik bir şekilde yapılmış oldu. Uygulamayı kirletmiş olan unsurlar sadece bunla da sınırlı durumda değil. Byte’ı erken bir şekile indirmiş olan pek çok kullanıcı, ünlü durumdaki şahıslara ait olması gerekli kullanıcı adlarını kullanıp hesaplar açmış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close