Mobil

Bütçe dostu iPhone tanıtımı ertelendi mi?

Bütçe dostu iPhone tanıtımı ertelendi mi?

 

Teknoloji devlerinden biri olarak öne çıkan Apple şirketi, bu ay sonrasında iPhone 9 modelini Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir etkinlik kapsamında tanıtımı yapılacaktı lakin söz konusu bu etkinlik, corona virüsü ilk sırada yer almak olmak üzre bazı sebeplerden dolayı ertelenmiş oldu. Apple şirketinin iPhone 9 cihazından hemen sonra iPhone 12 adlı cihazının tanıtımını da ertelemesi konusunda bir beklenti var.

Söylentilere bakılacak olursa Apple şirketi, bütçeye dost akıllı telefonlarından iPhone 9 cihazını tanıtmayı planlamış olduğu etkinliği erteleme konusunda bir karar aldı. Tanıtım ile alakalı etkinliğin, 31 Mart tarihi içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Santa Clara bölgesi üzerinde yapılması konusunda planlar yapılıyordu lakin söz konusu bu bölgenin bağlı bulunduğu eyalet, Corona virüsüyle alakalı salgından dolayı toplu etkinlikleri yasaklama konusunda karar almıştı. Alınmış olan söz konusu bu kararın sonrasında Apple şirketi de gerçekleştireceği etkinliğini erteleme mecburiyetinde kaldı.

Söz konusu ertelemenin en büyük nedenlerinden bir tanesi eyalet tarafından alınmış olan bu karar olsa bile tek bir etmen değil. Bilmekte olduğunuz gibi Apple şirketinin Çin’de yer alan üretim konusundaki faaliyetleri de corona virüsünden dolayı sekteye uğramış durumdaydı ve bunun da erteleme kararı alınmasının üstünde çok büyük bir rolünün olduğu düşünülmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close