Mobil

Bu telefon çıplak selfie çekmeyi engelliyor

Bu telefon çıplak selfie çekmeyi engelliyor

 

Japon asıllı teknoloji şirketlerinden Tone, yeni bir bütçe dostu Android işletim sistemli telefonu e20 modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Söz konusu bu telefon 6,26 inç büyüklüğündeki HD+ ekran ile birlikte arka kısmında 13 MP’lik üçlü kamera kurulumuna üzerinde yer veriyor. Fakat Tone e20 modelinin en çok göze çarpmakta olan yanı Smartphone Protection ismi verilmiş olan yeni özelliği. Bu söz konusu özellik, kamera uygulamasının içinde yer alan yapay zeka yazılımı sayesinde kullanıcıların çıplak bir şekilde selfieler çekmesini engellemiş oluyor.

Tone e20 modelinde yer alan görüntü işlemeyle alakalı algoritması, çıplak bir şekilde çekim yapacak olursanız, o fotoğrafın galerinize kaydedilecek olmasını engellemekte. Bu söz konusu özellik Japonya’da yer alan gençleri, bir gün pişman hale gelebilecekleri fotoğraflar çekmelerinin yanı sıra paylaşmalarına karşı korumayı amaç edinmiş durumda. e20 adlı model, farklı bir kişinin telefonuna da bağlanabilmekte ve çocukları uygunsuz bir fotoğraf çekme konusunda gayret ederse de ebeveynleri uyarmakta.

Cihaz üzerinde Smartphone Protection adlı özelliğin yanında 2.0 Ghz hıza sahip 8 çekirdekli bir işlemci ile birlikte 64 GB’lik bir depolama alanı da bulunuyor. Ekranı 19.5:9 en ve boy oranı sunmakta olan söz konusu bu telefon üzerinde, parmak izi sensörü de yer almakta. Gücünü 3.900 mAh gücündeki bir bataryadan almakta olan telefon, Android 9.0 işletim sistemiyle çalışmakta.

Tone e20 adlı modelin fiyatı 180 dolar şeklinde belirlenmiş oldu ve uygun fiyata sahip bir seçenek şeklinde piyasaya sürülmüş olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close