Teknoloji

Bu teknoloji pili hafifletirken aynı zamanda güçlendiriyor

Bu teknoloji pili hafifletirken aynı zamanda güçlendiriyor

 

Şu zamana kadar kullanıcılara sunulmuş olan teknolojik durumdaki aletlerin batarya teknolojisinin alt yapısını oluşturmakta olan lityum iyon pillerle birlikte çok daha yeni ve çok daha gelişmiş bataryaların geliştirilmiş olması sağlandı. Lakin geliştirilmiş olan yeni teknolojiler mevcut durumdaki pille birlikte batarya teknolojilerinin de geliştirilmesinin gerekli olduğu sonucunu doğurmakta.

Pillerin bataryalarının daha üst seviyeler içerisinde enerji sağlaması hususuyla alakalı olarak şimdiye kadar pek çok çalışma yapılmış olsa bile en somut durumda gelişme Maryland Üniversitesi ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nin ordusunda gerçekleştirilen araştırma geliştirme uzmanlarından oluştuğu açklanan ekip tarafından yapılmış oldu. Araştırma ile birlikte geliştirme ekibi yapmış oldukları çalışmalar sonrasında lityum iyon pillere daha da çok enerji yükleyip çok daha yüksek oranda elektrik enerjisi çıkmasını sağlamış olan bir sistem geliştirmiş oldukları açıklamasını yaptı.

Yapılmış olan açıklamalardan sonra yaşanmış gelişmenin fazlasıyla önemli olduğunu ifade eden ve lityum iyon bataryaların hücrelerin ömrünü çok daha fazla uzatan aynı zaman içerisinde ticari bir şekilde kullanımlarını da olanaklı kılan bu araştırma görevlerinde de bulunan ve aynı zamanda bu hücrelerin geliştirme çalışmaları esnasında öncü isimler arasında yer alan Tesla’nın bataryaları geliştirme ortakları arasındaki Jeff Dahn, yaşanmış olan bu gelişmeyle alakalı bir şekilde bu teknolojinin piyasa içerisinde bulunan teknolojik aletlere tam olarak ne zaman uygulanabilir olabileceğini merakla beklemekte olduğunu ifade ediyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close