İnternet

Bu internet tarayıcısı yalnızca 5 MB RAM ile çalışıyor

Bu internet tarayıcısı yalnızca 5 MB RAM ile çalışıyor

 

İnternet ile birlikte bilgisayar kullanılmasının yaygın hale gelmesiyle beraber, internet tarayıcıları da fazlasıyla büyük bir önem kazanmış durumda. Şu zamanlarda tercih edilerek kullanım sağlanabilecek bir çok tarayıcı yer almasına karşın tüketiciler, daha fazla Google Chrome adlı tarayıcıyı kullanmayı tercih etmekteler. Fakat çok kısa bir zaman geçtikten sonra Google Chrome tarayıcısı ile birlikte öteki internet tarayıcıları için de fazlasıyla ciddi bir rakip gelmiş olacak. ”Ekioh” adına sahip olan bir firma tarafından geliştirilme aşamasında olduğu bilgisi aktarılan ”Flow” adlı tarayıcı, internete bağlanabilmenin kurallarını en başından tekrar yazabilecek gibi gözükmekte.

Flow adlı platform, internet sitelerine özel olarak hazırlanmış en yeni oyun motorları arasında yer alan ”HTML5” desteğiyle karşımıza çıkıyor. Öte yandan söz konusu bu internet tarayıcısı, bellek (RAM) konusundaki tüketimi de minimalize etmeyi başarıyor ve fazlasıyla ciddi bir performans sunmuş oluyor. Öte yandan söz konusu bu internet tarayıcısının üzerinde bulunduğu mimari, rakiplerine bakıldığı zaman fazlasıyla önemli özellikler sunmuş oluyor

Flow adlı tarayıcının belki de en fazla dikkat çeken özelliği işlemciyle birlikte ekran kartını komple kullanmakta olabilmesi. Bu şekilde ise internet tarayıcısı, bugüne kadar hiç bir şekilde görülmeyen bir performans sunma konusunda öne çıkıyor. Flow adlı tarayıcı, üzerinde yer alan bu özellikler ile birlikte rakiplerine çok ciddi bir şekilde fark atmış oluyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close