Uygulama

Brezilya’dan WhatsApp’ın o özelliğine darbe

Brezilya'dan WhatsApp'ın o özelliğine darbe

 

Popüler bir durumdaki mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, uygulama içinde para göndermenin yanı sıra ödeme özelliğini ardımızda bırakmış olduğumuz hafta içerisinde Brezilya’da paylaşmıştı. Brezilya Merkez Bankası, söz konusu bu özelliğin sadece bir hafta kadar kullanılmasının hemen sonrasında uygulama içindeki para transferi özelliğini askıya almış durumda. Merkez Bankası, WhatsApp isimli uygulamanın para transferiyle alakalı özelliğinin kendilerinden hiç bir şekilde izin alınmadan başlatılmış olduğu konusunda bir açıklamada bulundu.

WhatsApp uygulaması, çok uzun bir zamandan beri uygulama içinde ödeme özelliğinin üstünde çalışmalar yapıyordu ve yapılmış olan özel testlerin hemen sonrasında özellik ardımızda bırakmış olduğumuz hafta, WhatsApp uygulamasının en büyük pazarlarından biri olarak öne çıkan Brezilya’da kullanıma çıkartılmıştı.

WhatsApp uygulamasının yeni duyurulmuş olan bu özelliği WhatsApp kullananların uygulama içinden birbirlerine para yollamalarının yanı sıra Mastercard ile birlikte Visa isimli ödeme işlemleri gerçekleştirebilmelerini sağlamaktaydı. Fakat Brezilya Merkez Bankası, WhatsApp adlı uygulamanın daha halen çiçeği burnunda bulunan özelliğinin askıya alınmasına karar vermiş durumda.

WhatsApp adlı uygulamanın yeni özelliğinin askıya alınmış olmasıyla alakalı Brezilya Merkez Bankası tarafından yapılmış olan açıklama üzerinde, söz konus ubu özelliğin Merkez Bankası içerisinden herhangi bir izin alınmadan sunulmuş olmasının rekabetin yanı sıra verimlilik ile birlikte veri gizliliği hususlarında Brezilya ödeme sistemlerine zarar verebilecek olduğu ifade edildi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close