Uygulama

Brave Browser için büyük bir yenilik

Brave Browser için büyük bir yenilik

 

Reddit kullanıcılarından biri, Brave Browser’e ait bir tane gönderinin altına yapmış olduğu yorum üzerinde firmanın tarayıcıya eklenti desteği getirip getirmeyecek olduğunu sormuş oldu. Brave platformunun Android işletim sistemi ekibi üzerinde yer almış olan SergZh kullanıcıismi bulunan üyeye de bu soruya bir cevap olması amacıyla özelliğin tarih planlamasını göstermekte olan bir çizelge paylaşımında bulundu.

Brave platformu, söz konusu bu yeniliği sağladığı zaman eklenti desteği sunan ilk Chrome bazlı Android işletim sistemi internet tarayıcısı olarak karşımıza çıkmayacak. Brave uygulamasında olduğu gibi Chrome bazlı bir durumda bulunan Kiwi ile birlikte Yandex tarayıcıları, çok uzun zamandan beri Chrome Web Store üzerinde yer alan eklentileri destekler bir vaziyetteler. Öte yandan Chrome bazlı bir durumda bulunmayan Firefox internet tarayıcısı da Chrome eklentilerini destekleyebilen tarayıcıların arasında kendisine yer edinmiş durumda. Eğer ki Brave browserin bu özelliğinin çıkışına bekleyemeyecek bir durumdaysanız bu 3 tane tarayıcıyı da denemenizde yarar var. Veyahut daha kolay bir şekilde Google Chrome indirerek kullanabilirsiniz.

Ancak yine de Brave Browser uygulaması üzerinde bu eklenti desteğini görmüş olmak çok güzel bir gelişme olarak öne çıkacak. Zira söz konusu bu tarayıcı, gizlilikle birlikte güvenlik alanı içerisinde sağlamış olduğu güvencelerden dolayı çok daha büyük bir kullanıcı kitlesinin beğenisini kazanmış bir vaziyette ve bu söz konusu beğeninin üstünde bir de eklenti desteği gelmiş olduğunda Brave Browser uygulaması, kitlesi açısından tamamen kusursuz bir duruma gelmiş olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close