Mobil

BlackBerry yeni bir tane akıllı telefon geliştirmeye başladı

BlackBerry yeni bir tane akıllı telefon geliştirmeye başladı

 

BlackBerry şirketinin CEO’su, çok daha yeni bir akıllı telefonun üstünde çalışmakta olduklarını ifade etti. Amiral gemisi statüsünde yer alacak söz konusu bu telefon, 5G bağlantısıyla alakalı desteğin yanında fiziksel tuşlara da sahip olarak karşımıza çıkabilir. İlk önce Kuzey Amerika’nın yanı sıra Avrupa pazarı içerisinde satışa sunulmuş olacak telefonun ne zaman piyasaya sürülecek olduğu da şimdilik bilinmemekte.

Bir dönemler piyasaya sürmüş olduğu cep telefonları ile birlikte tüketicileri kendisine çok sıkı bir şekilde bağlamayı başarmış olan BlackBerry şirketi, akıllı telefonla alakalı sektöre de hiç bir şekilde ayak uydurmayı başaramadı. Bu ise firmanın, piyasadan silinmesine sebep oldu. Ardımızda bırakmış olduğumuz seneden itibaren TCL şirketiyle yapmış olduğu ortaklığını sona erdirmiş olan firmanın, bir daha telefon sektörüne giriş yapması beklenmemekteydi. Fakat firmanın CEO’su olarak görevli Peter Franklin tarafından yapılmış olan açıklamalar, BlackBerry şirketinin yeni bir akıllı telefonun üstünde çalışmakta olduğunu göstermekte.

BlackBerry şirketi, en son çıkartmış olduğu telefon modelini TCL şirketinin bünyesi üzerinde, 2018 senesinde duyurmuştu. ‘KEY2 LE’ şeklinde adlandırılmış olan bu söz konusu telefon, çentik ile birlikte çerçevelerin son bulmuş olduğu bir dönem içerisinde, kullanıcılar için tuşlu telefon deneyimi sunmaktaydı. Doğal olarak bu cihaz çok fazla tutmadı ve de TCL şirketi, BlackBerry şirketiyle daha çok ‘uğraşmama’ konusunda bir kadar almış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close