Uygulama

Bir uygulamada para çalındığı ortaya çıktı

Bir uygulamada para çalındığı ortaya çıktı

 

Mobil güvenlik platformlarından biri olarak öne çıkan Secure-D’nin yapmış olduğu açıklamasına bakılırsa 100 milyon taneden çok indirilmekte olan VivaVideo, kullanan herkesten resmen para çalmakta. Söz konusu bu uygulama, kullanıcılarından habersiz bir şekilde premium üyelik isteğinde bulunarak ödemeyi de gerçekleştirmekte. Premium ile alakalı özellikler de kullanıcılara verilmemekte.

Android işletim sistemiyle ilgili olarak geliştirilmiş olan pek çok uygulamaya fazlasıyla dikkatli bir biçimde yaklaşmak gerekli. Özellikle de bedava olduğunu ileri sürmekte olan uygulamalar bazı zamanlarda çok şüpheli aktiviteleri ile birlikte gündeme gelmekte. Bazı kullanıcılar ise bu söz konusu aktivitelerden habersiz bir biçimde uygulamayı kullanmayı sürdürebilmekte. İşte şüpheli bir takım aktivitelerde bulunmakta olan uygulamaların arasına bugün yeni bir tanesi daha ilave edildi. Üstüne üstlük VivaVideo adına sahip olan söz konusu bu uygulama, Google Play Store üzerinde 100 milyon taneden çok indirilmiş oldu ve 12 milyon taneden fazla kullanıcı tarafından puanlandırılmış oldu. Uygulamanın yapmış olduğu şey ise kullanan herkesten resmen para çalmak.

VivaVideo adlı uygulamanın tam olarak nasıl bir yöntem izlemekte olduğu da mobil güvenlik platformlarından biri olan Secure-D tarafından paylaşılmış oldu. Secure-D adlı platform, 2019 senesinin başlangıcından bu zamana kadar algoritmalarının VivaVideo uygulamasından kaynaklı 20 milyon taneden çok şüpheli satın alma işlemi tespit etmiş olduğu açıklamasında bulundu. Uygulamayı geliştirenler ise kullanıcılarından resmen para çalmaktaydı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close