İnternet

Bing üzerinde problemler tespit edildi

Bing üzerinde problemler tespit edildi

 

Microsoft şirketinin Bing ismine sahip olan arama motorunun, teknoloji devi tarafından problemleri çözmüş olduğumu ifade etmesinden ortamala 1 seneden sonra halen çocuk istismarı içeriğini barındıran içerikleri göstermekte olduğu belirtilmekte. The New York Times isimli gazete içerisinde paylaşılan bir tane rapora bakılırsa, Bing isimli arama motoru, çocuk istismarı içeriği barındıran videoları yeteri kadar engelleyememekte.

Microsoft sözcülerinden bir tanesi; ”Bu söz konusu husus dikkatimize sunulmuş olduğundan bu yana, yasadışı bir durumda bulunan görüntüleri tespit edebilmek amacıyla kullanmış olduğumuz algoritmalarımız üzerinde bir takım problemler bulduk ve bunları da düzelttik” ifadelerine yer verdi.

Bing adına sahip arama motorunun, çocuk istismarını göstermiş olduğu ve bunun olmasıyla da kalmayarak yasadışı resimlerle alakalı ilave arama terimleri önerisinde bulunduğu ifade edilmişti. Microsoft şirketine ait olan Bing arama motoru, çocuk istismarıyla alakalı görüntülerin arama sonuçları üzerinde gözükmesine izin vermekte ve bulabilecek oldukları başka terimlerin önerisinde bulunarak pedofillere de yardımda bulunuyordu.

Çevrimiçi olarak faaliyetlerine devam eden bir güvenlik firması AntiToxin’in yapmış olduğu özel bir tane araştırma, arama motorunun sonuçları üzerinde ortaya çıkmış çok fazla sayıda yasa dışı görsel örneği bulmuş idi. Microsoft şirketi bu şekildeki materyalleri tarayabilmek amacıyla da elinden gelenin en iyisini yapmaya başladığını ve ayrıca ”sürekli olarak daha iyi olmaya kararlı bir durumda bulunduğunu” ifade etmişti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close