Mobil

Bilindik Markalar Yerine Çin Malı Telefonlar

Bilindik Markalar Yerine Çin Malı Telefonlar

Çin Malı Telefon ; Üst seviye telefonların ortalama fiyatları yaklaşık 3000 Tl ve üzerinde. Fakat teknolojik olarak üst seviyede olan şık bir telefon almak için bu kadar çok para harcamak zorunda değilsiniz. Çözüm Çin malı bir akıllı telefon. Çin malı telefonların başarılı Samsung veya Apple modellerinden ucuz taklidi gibi. Daha az özellikli ve çirkin görünümlü olduğuna inananlar Çin’in kopyada dünya şampiyonu olduğunu geçmiş zamanda takılıp kalmış kişilerdir. Bugünlerde bu cihazlar en son teknoloji ile donatılmış bir halde satılıyor. Aslında genel değerlendirmeye bakılırsa bu cihazlar yerel piyasada satılması için üretilen cihazlardan çok çok daha iyi.

Farklı piyasalar arasındaki ayırım 100 Euro’nun altındaki cihazlar söz konusu olunca iyice belirgin hale geliyor. 100 Eurodan ucuz Asya piyasasındaki cihazların çoğu zaman diğer piyasalarda muadili bulunamıyor. Artık basit özelliklere sahip bir cihaz almak isterseniz asya piyasalarında çok daha uygun fiyatlı cihazlar bulabiliyorsunuz. Fakat dokunmatik ekranlı en son Android sürümlü ve parmak izi okuyuculu bir cihaz ararsanız işler zorlaşıyor. Prensipte, Çin malı cihazlar görece daha iyi donanımlı. Neredeyse her cihazda LTE özelliği varsa da bunların hepsinde LTE band 20 desteği olmayabiliyor. bu da türkiye’de kullanılmaması anlamına gelebiliyor. Böylesi bir cihaz alırken buna mutlaka dikkat etmelisiniz.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close