Bilgisayar

Bilgisayar Ekranı Açılmıyor

Bilgisayar Ekranı Açılmıyor

 

Bir bilgisayarın ekran gelmiyor sorunun temel sorusu, bilgisayarın fiilen çalışıp monitör de yani ekranda bir şey göstermemesidir. Bilgisayarın kasasının çalıştığını duyuyorsunuz hatta fan seslerini de. Ancak bilgisayar ekranı açılmıyor sorunu baş gösterdi.

Bilgisayar ekran gelmiyor gibi bir soru da sorabilirsiniz. Böyle bir sorunun tek bir problemi olamaz o yüzden aşağıda sıraladığımız çözüm yollarını bir bir yapmanızı öneririz.

Açılan Ancak Ekranı Gelmeyen Bilgisayarı Düzeltme Nasıl Yapılır?
Şimdi de bilgisayar ekranı neden açılmıyor bir bakalım.

Bilgisayar ekranını kontrol et. Yani bilgisayarın monitörünün düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol et. Önce kabloların düzgünce takıldığını kontrol sonra da bilgisayar ekranın kontrast ayarlarının en alt seviyede olup olmadığına da bakın. Bazen yanlışlıkla kontrast seviyesini sıfıra indirdiğimiz için ekranda bir şey görünmüyor. (:
Diğer yöntem bilgisayarınızın güç düğmesine 3-5 sn basılı tutarak yeniden başlatmayı deneyin. Bilgisayarın başından uzun süreli kalktığınız ve açık durumda iken bilgisayar kendisini uyku moduna veya bekleme moduna alabilir bu da bilgisayarın çalışırken ekranın görünmemesinin nedenidir.
Bilgisayarınızın içini temizledikten sonra bilgisayar ekranı gelmiyor sorunu ile karşılaştıysanız bilgisayar kasasındaki bir şeyleri tam oturtamamış olabilirsiniz. Örnek; RAM tam yerleştirilmediğinden böyle bir şey ortaya çıkar.(Genellikle bu sorun oluyor.) Yine ekran kartınızın da yuvasından çıkmış olması nedeniyle bir sorunla karşılaşırsınız.
Bilgisayarınızdaki ve monitördeki tüm kabloları çıkarın ve tekrar takın.
Bilgisayarınıza yeni bir donanım taktıktan sonra böyle bir sorun oluştuysa o donanımı çıkarın ve tekrar deneyin.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close