Mobil

Avrupa’daki patent birinciliği Huawei’nin

Avrupa'daki patent birinciliği Huawei'nin

 

Son dönemlerdeki en popüler teknoloji üreticileri arasında yer alanlardan biri de hiç bir şekilde şüphe yokki Çin asıllı teknoloji devlerinden Huawei şirketi. Firma, iddialı bir biçimde giriş yapmış olduğu akıllı telefonla alakalı sektörde dünyanın en büyük 2. telefon üreticisi konumuna gelmeyi başarmış durumdayken 5G teknolojilerinin üstünde yapmış olduğu özel çalışmalar sayesinde de dikkatleri üstüne çekmeyi başarmakta. Huawei şirketinin yakalamış olduğu başarı, kağıt üstünde de kendisini göstermiş oluyor.

Avrupa Patent Ofisi de, 2019 senesine ait patent istatistiklerini resmi bir şekilde paylaşmış durumda. Paylaşılmış olan söz konusu veriler, 2019 senesinde Avrupa Patent Ofisi’ne tam tamına 181.000 taneden çok başvuru yapılmış olduğunu ve en fazla başvuruyu gerçekleştiren firmanın Huawei şirketi olduğunu da ortaya koymakta. Avrupa Patent Ofisi’nin paylaşmış olduğu söz konusu verilerine bakılırsa Huawei şirketi, 2019 senesinde toplamda 3.524 tane patent başvurusu gerçekleştirdi.

Avrupa Patent Ofisi tarafından açıklanmış olan verilere bakılırsa Huawei şirketini takip etmiş bulunan ikinci şirkette Samsung şirketi. Paylaşılmış olan verilere bakılırsa Samsung şirketinin 2.858 tane patent başvurusu yapmış olduğu ifade edilmekteyken söz konusu firmayı; 2.817 tane başvuruyla LG şirketinin, 2.813 tane başvuruyla United Technologies şirketinin ve ayrıca 2.619 tane başvuruyla birlikte de Siemens şirketinin takip etmekte olduğunu görüyoruz.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close