Teknoloji

Avast şirketinden fotoğraf kalitesi açıklaması geldi

Avast şirketinden fotoğraf kalitesi açıklaması geldi

 

Popüler durumda bulunan güvenlik yazılımlarından biri olan Avast Antivirus’ün arkasında yer alan firma, 6 milyon taneden çok kullanıcının 3 milyar tane fotoğrafını taramış olduğu çok önemli bir araştırma yaptı. Çalışmanın sonrasında ise Android işletim sistemli cihazlar üzerinde yer alan fotoğrafların %22’lik bir kısmının düşük kaliteye sahip olduğunu tespit eden Avast, ortalama bir şekilde bir tane kullanıcının telefonu üzerinde 292 tane WhatsApp görüntüsünün yanı sıra 86 tane de ekran görüntüsü yer aldığını keşfetmiş oldu. Avast şirketi, kötü bir şekilde sınıflandırılmış olan fotoğrafların çok daha fazla bulanık olmasının yanı sıra karanlık ve de kopyalanmış görüntülerden meydana geldiğini ifade ediyor.

Anketin dahilinde kullanıcıların ülkelere göre depolamakta olduğu kötü fotoğrafların yüzdelik kısımları da analiz edilmiş oldu. Japonya %31’lik bir oran ile listenin birin sırası içerisinde yer alırken Arjantin da %19 oranıyla en az kötü fotoğrafa sahip durumdaki ülke olarak öne çıktı. Türkiye da %24’lük bir oran ile listenin 16. sırası içerisinde yer almakta.

Avast şirketi, depolanmakta olan fotoğrafların yüzdelerini cinsiyete bakarakta ayrı bir şekilde analiz etti. Ankete bakılır ise kadınlar tarafından kaydedilmiş olan ortalama fotoğrafların sayıları 1.053 tane olarak öne çıkarken erkeklere bakıldığında da bu sayı 851 tane olarak görüldü.

Avast’ın yapmış olduğu bu çok ilginç araştırma, kullanıcıların mevcut durumdaki fotoğraflarını Android işletim sistemi cihazları üzerinde nasıl saklamakta oldukları konusunda da bizlere çok sağlam bir fikir vermiş oluyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close