Mobil

Asus şirketinden Android 10 hamlesi

Asus şirketinden Android 10 hamlesi

 

Asus şirketi, son dönemler içerisinde donanım açısından oldukça başarılı akıllı telefon modelleri üretiyor olmasına karşın yazılım güncelleme hususunda çok fazla geride kalmış bir durumdaydı. şirket, bu kötüleşmeye başlayan ününü ortadan kaldırabilecek çok daha yeni bir gelişmeye imza atmış olarak Zenfone 6 modeliyle ilgili Android 10 işletim sistemi güncellemesini paylaşmaya başlamış oldu.

Akıllı telefonlarla ilgili pazarı içerisinde yer alan stratejisinde fazlasıyla önemli bir değişiklik yapma kararı alan Asus şirketi, ZenFone 6 modeli ile birlikte Zenfone 6Z ve de ROG II modeliyle daha da önemlisi performans arayışında bulunanlara yönelik telefonların üretimini gerçekleştirmeye başlamıştı. Donanım açısından hiçbir şekilde eksiği bulunmadığı görülen bu son derece güçlü telefonlar, iş yazılıma geldiği zaman da az bile olsa geride kalmış gözükmekteydi. Asus şirketi bu durumu değiştirmiş olacak.

Asus şirketi, Android 10 işletim sistemiyle ilgili var olan cihazlarına tamamen dengeli bir şekilde güncelleme paylaşan şirketler arasında katılmış durumda. Bugünden itibaren Tayvan asıllı üretici ZenFone 6 modeliyle ilgili Android 10 işletim sistemi güncellemesini paylaştı.

810 MB boyutuna sahip olan bu güncellemeyle beraber cihazın üzerinde yer alan 17.1810.1910.63 ZenUI’a yükseltilmiş oldu. Yeni gelmiş olan bu güncelleme, büyük bir kısmı opsiyonel durumda bulunan ve cihazı boğmamakta olan bir çok özellik barındırmakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close