Mobil

Aslında tam 8 sene öncesinde sektörden çekilmenin eşiğindeymiş

Aslında tam 8 sene öncesinde sektörden çekilmenin eşiğindeymiş

 

Çin asıllı firmalardan Huawei şirketi, akıllı telefon denildiği zaman akıllara ilk gelen isimlerden sadece bir tanesi. Firma bir müddettir Amerika Birleşik Devletleri hükümetiyle problemler yaşıyor olsa bile bu, markanın mevcut durumdaki ürünlerinin popülerliğini hiç bir şekilde azaltmış değil. Huawei şirketinin satışa çıkartmış olduğu cihazlar nerdeyse dünya üzerindeki her bir tarafta yoğun bir ilgiyle tercih edilmekte.

Ancak bu durum ise sürekli olarak bu şekilde değildi. Firmanın altyapı ile birlikte ürünlerinden söz etmiş olduğu bir video üzerinde müşteri hizmetlerinin müdürü görevinde bulunan Richard Yu’nun yapmış olduğu açıklamaya bakılır ise, Huawei şirketi 8 sene öncesinde akıllı telefon pazarından çekilecek olmanın eşiğine gelmişti.

Yapılmış olan söz konusu bu açıklamaya bakılırsa Huawei şirketinin işleri aslında kötü bir vaziyetteydi ve firmanın aynı anlayış ile devam edebilmesi tamamen anlamsız bir gayret olarak gözükmekteydi. Videonun tam olarak 2:50 dakikasında başlamış olan bölümünde Richard Yu bu konu ile alakalı şu açıklamaları gerçekleştirdi;

”Sekiz sene öncesinde Huawei şirketinin işleri aslında yolunda gitmemekteydi. Firmamız bu pazar içerisinden çekilmeye çalışmaktaydı. O dönemler Huawei şirketi düşük kaliteye sahip ve düşük fiyata sahip ürünler çıkartmaktaydı ve müşteri deneyimi çokta iyi bir seviyede değildi. Firmamız Huawei şirketini yükseltebilmek amacıyla orta sınıf ve yüksek sınıfta ürünler üretme konusunda bir karar aldım. Bu fazlasıyla cesur bir karar olarak öne çıktı.”

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close