Uygulama

Artık WhatsApp üzerinde reklam gösterilmeye başlanacak

Artık WhatsApp üzerinde reklam gösterilmeye başlanacak

 

Facebook platformunun ana sayfanız ile birlikte videolarınızı ve öteki içeriklerinizi platform üzerindeki reklamlarla bölüyor olması son dönemlerde can sıkıcı bir seviyeye mi gelmiş durumda? Eğer öyle ise maalesef sizlere daha da kötü bir haberimiz bulunuyor. Aslında bu haberi okuduğunuz zaman hafif bir şekilde öfkelenmeye başlayacak ve söz edeceğimiz uygulamayla ilgili alternatifler arayışına gireceksiniz.

Bu haberimiz elbette ki dünya üzerindeki en popüler mesajlaşma uygulamalarından ve Facebook şirketinin bünyesi üzerinde yer alan WhatsApp uygulamasıyla ilgili. Popüler bir durumdaki mesajlaşma uygulaması, son olarak üst kuruluşundan da çok daha bariz izler taşımaya başlamış olacak. WhatsApp platformu, bundan böyle kullanıcılarına platform üstünden reklam göstermeye başlıyor.

WhatsApp platformu, 1,5 milyar tane insanın pek çok farklı sebepten dolayı kullanmaya devam ettiği çok önemli bir mesajlaşma platformudur. Söz konusu bu platform, özellikle de talep ettiğimiz kişi ya da grupla mesajlaşabilmeyi çok daha basit hale getirmesinden bu denli popülerleşmiş bir vaziyette. Lakin Facebook şirketi ise, WhatsApp platformu üzerindeki kullanıcıların mutlu olmasından hiç bir şekilde hoşnut değil gibi gözüküyor.

WhatsApp platformuna getirilecek yeni bir güncellemeyle beraber kullanıcıların hikaye paylaşımı yaptıkları ‘‘Durum’’ sekmesi üzerinde reklamlar gözükmeye başlayacak. Tabiiki de bunu duymuş olan kullanıcılar ise Mark Zuckerberg ile birlikte Facebook platformuna öfkesini göstermekten hiç bir şekilde geri kalmış değil. Kullanıcılardan bazıları WhatsApp uygulamasının reklam almaya başlaması halinde platformu terk edecekleri açıklamasında bulundu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close