Teknoloji

ARM şirketi NVIDIA şirketine mi satılacak?

ARM şirketi NVIDIA şirketine mi satılacak?

 

İlk defa temmuz ayı içerisinde dedikoduları çıkmaya başlayan NVIDIA ile birlikte ARM arasında yer alan satın alım anlaşması konusunda sona yaklaşılmış olduğu ileri sürülmüş durumda. The Wall Street Journal tarafından yayımlanmış olan raporuna bakılırsa söz konusu bu iki firma, satın alımla alakalı anlaşmayı çok yakın bir zaman içerisinde imzalayacak olabilir.

Kaliforniya da merkezi bulunan ekran kartı üreticilerinden biri olan NVIDIA şirketi, Japon telekomünikasyon devlerinden biri olarak öne çıkan SoftBank şirketinin sahibi konumunda yer aldığı çip tasarımcılarından ARM’yi bünyesine katmaya fazlasıyla yaklaşmış durumda. The Wall Street Journal tarafından yayımlanmış olan en son raporuna bakıldığı zaman yeşilli ekiple nerdeyse bütün akıllı telefonlarla beraber tabletlere güç sağlamakta bulunan işlemcilerin arkasındaki isim olarak öne çıkan ARM şirketinin satın alma anlaşması konusunda artık sona yaklaşılmakta.

Grafik devlerinden biri olarak öne çıkan NVIDIA şirketinin ARM şirketinin satın almakla ilgilenmekte olduğuna yönelik haberler ilk önce ardımızda bırakmış olduğumuz temmuz ayı içerisinde ortaya çıkmış idi. The Wall Street Journal’a bakılırsa SoftBank şirketi ile NVIDIA şirketinin arasında yer alan İngiliz yonga tasarımcılarından biri olan ARM Holdings şirketinin satın alınması, ortalama bir şekilde 40 milyar dolar değerine sahip bir şekilde nakit ve de hisse senedi anlaşması olarak gerçekleştirilecek.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close