İnternet

Apple’dan koronavirüsle mücadele için yeni bir domain

Apple'dan koronavirüsle mücadele için yeni bir domain

 

Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde, koronavirüsle alakalı salgının yayılmasını azaltma konusunda yardımcı olmak amacıyla Google şirketiyle iş birliğine gidip bir tane COVID-19 temas takibi aracı geliştirmiş olduğunu duyurmuş bulunan Amerika Birleşik Devletleri asıllı teknolojinin devlerinden Apple şirket, şimdi ise ”AppleCoronavirus.com” alan adını almış oldu.

MacRumors’un aktarmış olduğu söz konusu bu bilgilere bakılır ise, domain isminin kime ait olduğunun bulunabilmekte olduğu WHOIS isimli domain sorgulama servisinde yer alan kayıtlar üzerinde, Apple şirketinin ardımızda bırakmış olduğumuz cuma gününde ”AppleCoronavirus.com” biçiminde bir alan adı kaydetmiş olduğu görülmekte.

Kayıt, bahsi geçen bu alan adını tescil ettirmiş kuruluş şeklinde Apple şirketinin göstermekte. Büyük firmalarla ilgili olarak alan adlarını korumakta bulunan, dünya üzerindeki en büyük domain servisleri arasındaki CSC Corporate Domains tarafından yapılmış olan söz konusu bu kayıt, Apple şirketinin salgına yönelik çok daha yeni bir girişime imza atabilecek olduğuna da işaret etmekte.

Daha öncesinde bildirmiş olduğumuz gibi Apple şirketi ile birlikte Google şirketi, sağlık kuruluşları aracılığıyla virüsün yayılmasını azaltması konusunda yardımcı olabilmek amacıyla Bluetooth Low Energy (BLE) teknolojisini temel almış bulunan bir sistem geliştirebilmek amacıyla ortaklık kurmuş oldukları konusunda açıklama yapmıştı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close