Teknoloji

Apple Watch için yeni bir özellik

Apple Watch için yeni bir özellik

 

Spotify platformu, Apple Watch uygulamasıyla ilgili olarak en sonunda bağımsız müzik akışı desteği sunmaya başlamış bir durumda. Böylelikle de Apple Watch kullananlar, iPhone cihazlarına hiç bir şekilde bağlanmasalar bile akıllı saatlerinin üstünden internete ve ayrıca kablosuz kulaklıklarına bağlanıp müzik dinleyebiliyor olacaklar.

Dünya üzerindeki en popüler çevrimiçi müzik yayın servislerinin ilk sırasında yer alan Spotify platformu, Apple Watch ile ilgili olarak senelerdir özel bir uygulamaya sahip durumda bulunsa da söz konusu bu uygulama, bir iPhone cihazından bağımsız bir biçimde kullanılamamaktaydı. Farklı bir şekilde anlatmak gerekirse Apple Watch ile ilgili olarak Spotify uygulamasıyla yalnızca Spotify adlı uygulamanın iPhone uygulaması içerisinde çalan müzikleri kontrol edebilmekteydiniz.

Bugün içerisinde çok daha yeni bir açıklama yapmış olan Spotify platformu, Apple Watch akıllı saatinde yer alan uygulamasının ‘en sonunda’ iPhone cihazlarından tamamen bağımsız bir şekilde müzik akışını desteklemekte olduğu duyurusunda bulundu. Böylelikle de Apple Watch kullananlar, akıllı saatlerini Bluetooth aracılığıyla kablosuz kulaklıklarına bağlayıp hücresel veri veyahut Wi-Fi ağını kullanıp bir iPhone cihazına hiç bir şekilde ihtiyaç duymadan müzik dinleyebilecekler.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close