Mobil

Apple şirketinin yüzü iPhone SE satışlarından dolayı gülüyor

Apple şirketinin yüzü iPhone SE satışlarından dolayı gülüyor

 

Akıllı telefonlarla alakalı dünyanın devleri arasındaki Apple şirketi, en büyük rakibi olarak görülen Samsung şirketine nazaran bir yıllık zaman dilimi içinde daha az sayıda model çıkartmış olmasına karşın çok iyi satış rakamları elde etmeyi başarmış oluyor.

Firmanın son seneler içerisinde bu başarıyı göstermiş olduğu modelleri de iPhone XR modeli ile birlikte iPhone 11 modeliydi. Bu söz konusu iki tane cihazın ortak noktası da birlikte çıkış yapmış oldukları söz konusu serilerin en ucuz modellerinden olarak öne çıkmadı. Hatta mevcut durumdaki satış rakamlarına bakılmış olduğunda da bu söz konusu iki tane model, daha pahalı durumda bulunan varyantlarına bakıldığında çok daha fazla satılmayı da başarmış oldu. Bu söz konusu seyir, Apple şirketinin yeni modeli üzerinde de benzeyen bir biçimde devam etmekte.

Apple şirketinin yeni çıkartmış olduğu ”bütçe dostu” durumdaki modellerinden iPhone SE’nin de benzeyen bir satış başarısı elde etmiş olması aslında büyük bir şaşkınlık yaratmış değil. Amerika Birleşik Devletleri Apple Store’un yapmış olduğu açıklamaya bakılırsa iPhone SE adlı modelin gönderme zamanı kısalmaya başlamış durumda. Böyle olması da pek çok tüketicinin, cihazla ilgili olarak ön sipariş vermiş olduğu anlamına gelmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close