Mobil

Apple şirketinin ekran altı Touch ID’yi bu yıl da karşımıza çıkmayabilir

Apple şirketinin ekran altı Touch ID’yi bu yıl da karşımıza çıkmayabilir

 

Bloomberg platformu üzerinden Mark Gurman’ın yapmış olduğu özel açıklamalarına bakılırsa Apple şirketi, gelecek ay beğeniye sunacak olduğu iPhone 13 ailesi içerisinde ekran altı Touch ID’ye yer vermiyor olacak. Bunu kullanmanın yerine ekran altı ön kamerasını ön plana çıkartma konusunda planlar yapan firma, akıllı giriş özelliği şeklinde de Face ID’yi kullanıcıya sunmuş olacak.

Pek çok fazla sızıntı bilginin yanı sıra dedikodulardan dolayı bu yılın son günlerinde piyasaya sürülmesi beklenen yeni iPhone 13 ailesiyle alakalı pek çok bilgiye sahip olmuş durumdayız. Bunlar arasından bir kısmı kesinleşti desek yanlış olmaz. Fakat tartışmalı durumda bulunan bir tane bilgi, bir Bloomberg muhabiri aracılığıyla da kesin bir dille yalanlanmış oldu.

Bloomberg platformu üzerinde görev alan Mark Gurman, paylaşmış olduğu özel bir yazısı içerisinde iPhone 13 modelinin ekran altı parmak izi okuyucusuna sahip olarak gelmeyeceğini ifade etmiş bir durumda. Gurman’ın söz konusu bu iddialarına bakılırsa iPhone 13 adlı ailenin bütün üyeleri, akıllı giriş özelliği şeklinde yalnızca Apple şirketinin yüz tanıma özelliği Face ID’yi barındırıyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close