Teknoloji

Apple şirketinin CES’e katılacağı açıklandı

Apple şirketinin CES'e katılacağı açıklandı

 

Apple şirketi, Tüketici Elektroniği Fuarı’na (CES) son katılmış olduğunda takvimler 1992 senesini göstermekteydi. Aradan geçmiş olan zaman zarfı içerisinde bir defa bile fuara katılım sağlamayan Amerika Birleşik Devletleri asıllı teknolojini devi, tam tamına 28 senelik bir aranın arından bu inadından vazgeçme kararı almış gibi gözüküyor.

Geçmiş olduğumuz hafta içerisinde Digitaltrends platformunun sayfalarının üzerine taşımış olduğu raporlar içerisinde, Apple şirketinin kıdemli bir durumdaki gizlilik yöneticisi görevinde bulunan Jane Horvath’ın 7 Ocak tarihi içerisinde yani açılış günü esnasına bir tüketici gizlilik paneli içinde konuşma gerçekleştireceğini ifade etmişti. Raporu doğrulamış olan Cupertino asıllı şirket, CES kapsamında boy göstermeye hazırlanan öteki teknoloji devlerine katılmış olacak.

Horvath’ın katılım sağlayacağı panel içerisinde, Federal Ticaret Komisyonu (FCC) üzerinde yer alan yetkililerin yanı sıra Facebook Procter ile birlikte Gamble yöneticileri de bulunacak. Buna ilave bir şekilde Apple şirketi, CES 2020 fuarının kapsamında HomeKit isimli akıllı ev platformunu da net bir şekilde gün yüzüne çıkartmış olacak. Firmanın bu pazar içerisindeki en büyük 2 rakibinden Amazon şirketi ile birlikte Google şirketinin Nesnelerin İnterneti (IoT) desteğine sahip cihazlarına daha çok özellik ilave edecek yeni güncellemeler sunma hazırlığında olduğunu da bilmekteyiz. Aslına bakılırsa Apple şirketinin bu yıl gerçekleştirilecek CES’i boş geçmiyor olmasının sebeplerinden bir tanesi de tam bir şekilde bu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close