Mobil

Apple şirketine yeni bir dava

Apple şirketine yeni bir dava

 

Avrupa tüketici hakları kuruluşlarından biri olarak öne çıkan Euroconsumer, Apple şirketinin bir takım eski akıllı telefon modellerini değersizleştirmiş olduğu gerekçe gösterilerek İspanya ile birlikte Belçika’da dava açmış oldu. Apple şirketinin belirli iPhone modeline sahip durumda bulunan kullanıcılara 60’ar Euro tutarında ödeme yapılması talep edilmekte.

Son zamanlarda devamlı bir şekilde yeni davalarla karşı karşıya kalmış olan Apple şirketine bir başka dava ise Avrupa tüketici hakları kuruluşlarından biri olarak öne çıkan Euroconsumer’dan gelmiş oldu. Euroconsumer, Apple şirketinin İspanya ile birlikte Belçika içerisinde eski iPhone modellerinin planlı olarak değerini kaybettirmiş olduğunu gerekçe göstererek hukuki süreç başlatmış oldukları duyurusunda bulundu.

Apple şirketinin haksız bir şekilde ve çok daha yanıltıcı ticari uygulamalar ile birlikte iPhone 6 modelinin yanı sıra iPhone 6 Plus modeli ile birlikte iPhone 6S modeli ve de iPhone 6S Plus modelini değersizleştirmeye gayret ettiğii ifade etmiş olan Euroconsumer, Belçika ile birlikte İspanya’da bu modeldeki akıllı cihazlara sahip kişiler için 60’ar Euro tutarındaki bir tazminat ödemesi gerçekleştirilmesi amacıyla Apple şirketine dava açmış durumda. Bunla beraber benzeyen hukuki süreçlerin çok yakın bir zamanda İtalya ile birlikte Portekiz’de de başlatılacak olduğu açıklaması yapıldı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close