Mobil

Apple şirketinden Samsung şirketine ceza ödemesi

Apple şirketinden Samsung şirketine ceza ödemesi

 

Hazırlanmış olan özel bir rapora bakılırsa Apple şirketi, Samsung şirketiyle yapmış olduğu OLED ekran siparişi anlaşmasının gereğini hiç bir şekile yerine getirmeyi başaramadı. Rapora bakılırsa Samsung şirketi, bu söz konusu anlaşmanın dahilinde Apple şirketine ortalama bir şekilde 1 milyar dolar tutarında ceza ödetmiş oldu.

2020 senesindeki ana gündem maddemiz haline gelen koronavirüs pandemisi, dünyanın üstünde yer alan bütün sektörleri derinden etkilemiş durumda. Pandemiden etkilenmiş olan sektörlerden biri de çok basit bir şekilde tahmin edilebileceği gibi akıllı telefon sektörü olarak öne çıktı. Görünüşe bakılırsa pandeminin Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknoloji devlerinden Apple şirketi için bilançosu, daha şu zamanlarda 1 milyar dolar tutarına ulaşmış bir vaziyette.

Apple şirketi kısa bir zaman öncesinde Güney Kore asıllı teknoloji devlerinden Samsung şirketiyle bir anlaşmaya varmış idi. Bu söz konusu anlaşma, iPhone cihazlarda kullanılacak OLED ekranların tedariğinin Samsung şirketi aracılığıyla karşılanmasını içermekteydi. Fakat hazırlanmış olan bir rapora bakılırsa Apple şirketi, iPhone cihaz satışı yapamadığından dolayı Samsung şirketine vermiş olduğu satın alma sözünü yerine getiremedi. Hal bu şekilde olunca da Samsung şirketi, Apple şirketinin cezasını kesmiş oldu. Üstüne üstlük bu cezanın ortalama bir şekilde 1 milyar dolar seviyelerinde olduğu ifade edilmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close