Bilgisayar

Apple şirketinden Macbook için yeni bir güncelleme

Apple şirketinden Macbook için yeni bir güncelleme

 

Apple şirketi, masaüstü işletim sistemlerinden biri olan MacOS’un en güncel sürümü olarak öne çıkan Big Sur 11.2’yi yayınlamış durumda. Yeni paylaşılmış olan güncelleme, kullanıcıların sinirlerini zıplatacak bir çok hatayı düzeltmekte.
Dünya üzerinde yer alan en büyük teknoloji firmalarından bir tanesi olarak öne çıkan Apple şirketi, uyumlu durumda bulunan bütün Mac modellerine MacOS Big Sur 11.2 adlı güncellemeyi paylaştı. Söz konusu bu güncelleme, işletim sistemi içim çok daha yeni bir özellik kazandırmaktan daha da önemlisi bilinmekte olan problemlerden bazılarının giderilmesine odaklanmakta.

Apple şirketinin paylaşmış olduğu MacOS Big Sur 11.2’nin güncelleme notlarına bakılırsa söz konus ubu güncelleme, işletim sisteminin Bluetooth bağlantısıyla alakalı güvenliğini arttırmakta. Öte yandan M1 işlemcisi bulunan Mac mini modeliyle ilgili de çok önemli bir hata düzeltmesi gerçekleştirilmiş bir vaziyette.

MacOS Big Sur 11.2 sürümüyle giderilmiş olan hatalardan bir kısmı da şöyle;

– HDMI-DVI dönüştürücüyle beraber harici ekran kartı bağlanmış olan Mac mini modellerinde yer alan siyah ekran problemi giderilmiş oldu.
– Fotoğraflar uygulaması üzerinde Apple ProRAW aracılığıyla düzenlenmiş olan fotoğrafların kaydedilmemesi problemi düzeltilmiş oldu.
– ‌iCloud Drive‌ adlı uygulamanın ‌iCloud Drive‌ Masaüstü ile birlikte Belgeler Klasörleri seçeneği devre dışı bırakılmasından dolayı kapanma problemi giderilmiş oldu.
– Yönetici parolasını girme esnasında Sistem Tercihleri’nin açılmaması şeklindeki problem giderilmiş oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close