MobilTeknoloji

Apple şirketinden çentik bulunmayan iPhone açıklaması

Apple şirketinden çentik bulunmayan iPhone açıklaması

 

Bu yıl içerisinde çıkan iPhone cihazlara ait durumda bulunduğu ileri sürülen tasarımların ortaya çıkmış olmasıyla beraber pek çok kişi, tasarımın  ne denli kötü bir durumda olduğundan ve bu yıl içerisinde yeni bir tane iPhone cihazı almayacak olduğundan söz etmeye başladı. Bu söz konusu durum, özellikle de teknoloji medyasının yanı sıra teknoloji forumları üzerinde iPhone 11 cihazıyla alakalı olumsuz yorumların paylaşılmaya başlanmasına sebep oldu.

Halen resmi hale gelmemiş durumda bulunmasına karşın iPhone 11 modelinin tasarımının sonrasında nerdeyse herkes, 2020 senesi içerisinde çıkacağı açıklanan iPhone cihazına odaklanmış durumda. Elbette ki durum bu şekilde olunca Apple şirketinin 2020 modelindeki iPhone cihazıyla alakalı pek çok söylenti de açık bir şekilde ortaya çıkmaya başlamış bulundu.

Birinci iddia, iPhone cihazlarla alakalı sağlam tahminlerde bulunmasıyla bilinmekte bulunan analistlerden Ming-Chi Kuo’dan gelmiş durumda. Kuo açıklamasında, 2020 senesi içerisinde çıkması beklenen iPhone cihazların en azından bir modelinde daha ufak bir tane ön kameranın yanı sıra çok daha ince bir çerçevenin yer alacağı ifade edildi. Farklı bir şekilde anlatmak gerekir ise ekran ve gövde oranı konusunda artışa gitme kararı alan Apple şirketi, çentiğini de inceltmiş olacak.

Bu  söz konusu iddianın sonrasında China Times, Asya’da yer alan Credit Suisse isimli şirketin analistinden bir alıntı gerçekleştirip Apple şirketinin 2020 senesindeki iPhone cihazlarını çentik bulunmayan ve Face ID özelliği bulunmayacak şekilde çıkartmayı düşünmekte olduğunu ifade etti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close