Teknoloji

Apple şirketinden AR gözlüğü hamlesi

Apple şirketinden AR gözlüğü hamlesi

 

Apple şirketinin artırılmış gerçeklikle alakalı dünyaya giriş gerçekleştirmesi aslında uzun bir süredir beklenmekteydi. İçinde bulunmuş olduğumuz teknoloji dünyası üzerinde bir çok insan, AR ile birlikte VR’yi mobil platformdan sonraki en büyük platform şeklinde görmeye başlamış bir durumda. Analistlerlerden bazıları, 2020 senesinde gerçekleşecek lansmanı beklemeye başlasa bile teknoloji devi şirketin bu alan içerisine tam giriş tarihi halen belirsizliğini koruyor. Apple şirketinin merkezinde yapılmış olan sunumlara dayandırılan özel bir söylenti, muhtemel olarak bu teknolojiyi geliştirme konusundaki güçlüklerden dolayı Apple şirketinin AR ile birlikte VR teknolojilerine giriş yapma konusundaki tarihini 2022 senesine kadar çekmiş oluyor.

Yeni takvim ile birlikte The Information platformu tarafından yapılmış olan haber, Apple şirketinin N301 kod ismi verilmiş olan AR gözlüğüyle alakalı olarak çok daha yeni bir ayrıntı sunmuş oluyor. Söz konusu bu cihaz, mayıs ayı içerisinde piyasaya çıkartılan sanal gerçeklik gözlüğü olarak kullanılacak Oculus Quest isimli ürünün çok daha ince bir versiyonunu andırmakta. AR ile birlikte VR özelliklerine üzerine yer veren bu cihaz, kullanıcının etrafını haritalamak amacıyla harici kameralar; bilgileri açık bir şekilde gösterebilmek ve sanal durumda bulunan nesneleri gerçek dünya ile harmanlayabilmek amacıyla da yüksek çözünürlüğü bulunan bir ekrana üzerinde yer veriyor. Firmanın, 2021 senesi itibariyle gözlükle ilgili olarak yazılım geliştirmeye başlayacak olduğu da ifade ediliyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close