Teknoloji

Apple şirketinden Apple Card açıklaması

Apple şirketinden Apple Card açıklaması

 

Apple şirketi, geçmiş olduğumuz yıl kullanıma sunmuş olduğu Apple Card’ı kullanmakta olanlara Corona virüsüyle mücadele konusunda yardım etmek amacıyla bir program başlatmış oldu. Bu söz konusu programa bakılırsa Apple Card’ı kullanmakta olan kişiler, söz konusu başvuruları olumlu sonuçlanacak olursa mart ayıyla alakalı ödemelerini faizsiz erteleyebilecekler.

Tam tamına 10 gün geçtikten sonra tanıtılmasının birinci yıl dönümünü kutlamaya hazırlanan Apple Card, bundan ortalama bir şekilde 8 ay öncesinde kullanıcılara dağıtılıp kullanıma açılmış durumdaydı. Apple şirketinin mevcut durumdaki kredi kartı, titanyum malzeme kullanmış olmasıyla beraber üstünde sadece kullanıcının adı ve bir çip barındırıp fazlasıyla temiz bir görünüm sunmaktaydı.

Lakin Apple şirketinin kredi kartı tam bir şekilde birinci senesini kutlayacak olmasına karşın bu sene bilmekte olduğunuz gibi kutlama gerçekleştirmek amacıyla hiçte güzel bir sene değil. Diğer taraftan Apple şirketi, kartının birinci yıl dönümü esnasında Corona virüsü sebebiyle insanlara yardım etmek amacıyla çok daha yeni bir hizmet başlatma konusunda karar vermiş oldu.

Apple şirketi ile birlikte Goldman Sachs şirketi, Apple Card kullananların mart ayında gerçekleşecek ödemelerin bir sıkıntı yaşanması vaziyetinde yapmamalarını sağlamış olacak. Üstüne üstlük kullanıcılar, mart ayındaki ödemesini yapmadıkları vaziyette herhangi bir faizle karşı karşıya kalmamış olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close