Mobil

Apple şirketinden 5 saatlik bir iPhone reklamı

Apple şirketinden 5 saatlik bir iPhone reklamı

 

Akıllı telefon kullananlar açısından en önemli şeylerden bir tanesi de telefonların batarya ömrü olarak öne çıkmaktadır. Sonuç olarak özellikleri tam olarak ne olur ise olsun birkaç saatlik zamanda bir şarja takmayı gerektirmekte olan bir akıllı telefon hiç bir insanın tercih ederek kullanacağı bir telefon olmayacaktır.

Apple şirketi gibi, tıpkı Samsung şirketi gibi binlerce lira tutarındaki amiral gemisi telefon modelleri üretimi gerçekleştiren şirketler de bu noktada değişik reklamlar yapmakta. Sonuç olarak nerdeyse hepimiz akşam eve gidene dek şarjı yetebilecek telefonlar talep ediyoruz, böyle olması da birkaç saatlik yoğun kullanım anlamına geliyor.

Apple şirketi reklamı esnasında Hermitage müzesini sahne şeklinde kullanmakta. St. Petersburg’da yer alan orijinal müze içerisinde çekilmiş olan söz konusu bu reklamın içinde eserlerin güzelliğine şahit olmaktayız. Öte yandan bir de orta kısımda dans etmekte olan birileri var fakat neden müzede dans etmekte olduğunu da bilmemekteyiz. Arka plana bakıldığında da elbette ki bir müzik bulunuyor.

Buraya gelene kadar her şey çok normal, her şey bir reklam içerisinde olmasını beklemiş olacağımız biçimde ilerliyor. Gelin görün ki reklam üzerinde bir şey hiç bir şekilde alışıldık durumda da değil: Video tam tamına 5 saat 19 dakika ve 28 saniye devam ediyor.

Videonun hepsi de tek bir defa çekilmiş, bu denli uzun bir videoyu tamamen hatasız bir şekilde çekmek ise başlı başına bir iştir. Bu söz konusu işle ilgili kullanılmış olan cihaz da bir iPhone 11 olarak öne çıkıyor. Tüm bu zaman boyunca sadece kendi bataryasını kullanmakta olan telefon, bu alan içerisinde ne denli iddialı olduğunu da göstermiş durumda.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close