Uygulama

Apple şirketi yeni bir rekor kırmış durumda

Apple şirketi yeni bir rekor kırmış durumda

 

Apple şirketi, dün çok daha yeni bir rapor paylaşmış oldu. Paylaşılmış olan söz konusu raporda App Store üstünde gerçekleştirilen harcamalarla alakalı bilgiler açıklanmış oldu. Söz konusu bu açıklamalara bakılırsa Apple şirketi, App Store platformu üzerinde tek günde yapılmakta olan harcama rekorunu kırmış oldu. Senenin ilk günü içerisinde App Store üstünde tam tamına 540 milyon dolar tutarında harcama yapılmış oldu.

COVID-19 ile alakalı salgın herkesi evlerde yapılması mümkün değişik aktivitelere itmiş oldu. Bazıları kendisini kitap okumaya verdi, bazıları bilgisayar ya da konsol oyunları oynamaya başladı, bazıları yazılımlarla uğraştı, bazıları da mobil oyun ile birlikte uygulamalara yönelmiş oldu. Kimsenin hiç bir şekilde dışarı çıkamamakta olduğu, yasaklar bulunmasa dahi dışarı çıkmaya korkulmakta olan bu günler içerisinde uygulama mağazaları ise tabiri caiz ise adeta bayram etmiş oldu.

Türkiye de dahil olmak üzre yılbaşı içerisinde sokağa çıkma yasağı koyulmuş olan pek çok yerde kullanıcılar, bedava bir şekilde dağıtılan uygulamaların yanında paralı uygulamalara da bir şans vermek istedi. Akıllı telefon kullanmakta olan kişiler özellikle de Apple şirketinin uygulama mağazalarından biri olarak öne çıkan App Store üzerinde son zamanlarda çok fazla harcama yapmış oldu. Apple şirketi de, bu hususla alakalı bir rapor paylaşarak rekor kırmış oldukları açıklamasında bulundu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close