Mobil

Apple şirketi yeni bir patent aldı

Apple şirketi yeni bir patent aldı

 

Apple şirketinin uzun senelerdir üstünde çalışmakta olduğu özel bir teknolojinin patenti, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve de Marka Ofisi aracılığıyla en sonunda onaylanmış durumda. Bu söz konusu patent, şifre veyahut biyometrik bulunmadan cihazların kullanıcısını tanıyabilmesini sağlıyor olacak.

Apple şirketi, 2009 senesi içerisinde notebookların yanı sıra masaüstü ile birlikte TV’lerinde kullanma amacıyla çok özel bir patent başvurusunda bulunmuş idi. Söz konusu bu patent içerisinde cihazlar, kullanıcısı söz konusu bu cihazların tespit alanına girdiği zaman tespit etmekte ve donanımı tamamen aktif hale getirmiş oluyordu. Bunu yapma esnasında da türlü radar ölçümlerini kullanmaktaydı.

Bahsi geçen bu patent, ardımızda bırakmış olduğumuz Mart ayı içerisinde Amerika Birleşik Devletleri Patent ile Marka Ofisi aracılığıyla ‘Eş Konumlu Bağımsız Radar Alıcı-Vericili Elektronik Cihaz’ şeklindeki başlıkla yayınlanmıştı. Bu söz konusu patentle alakalı olarak çok daha yeni bir gelişme yaşanmış durumda. Patent ile birlikte Marka Ofisi, Apple şirketinin patentini resmi bir şekilde onaylamış durumda.

Pekala, Apple şirketinin söz konusu bu teknolojisi tam bir şekilde ne işe yarıyor olacak? Haberimizin giriş kısmında da söz etmiş olduğumuz gibi bu teknolojiyle beraber bir kullanıcı, herhangi bir şekilde şifre veyahut biyometrik kullanımı gerçekleşmeden cihazı kontrol edebiliyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close