Mobil

Apple şirketi uyarısının sebebini açıkladı

Apple şirketi uyarısının sebebini açıkladı

 

Yeni karşımıza çıkan iOS 13 işletim sisteminin beta güncellemesini edinmiş olan ve daha önceki dönemde cihazlarının bataryalarını yetkisiz bir servisle değiştirmiş olan telefon kullanıcıları, cihazlarının bataryalarıyla alakalı kapasiteleri yetkisiz bataryadan dolayı görememekte olan bir bildirimle karşılamış oldular.

Apple konuşmacılarından bir tanesinin de bu söz konusu özelliğin aslına bakılırsa 1 sene öncesinde iOS 12 işletim sistemiyle ekosisteme dahil edilmiş olduğu fakat şimdi aktif bir duruma getirilmiş olduğuna da dikkat çekmiş oldu. Bunun nedeniyle alakalı bir açıklama şeklinde Apple şirketinin yetkili servisleriyle alakalı sayısını Amerika Birleşik Devletleri’nin içinde 1.800 taneye çıkartmış olmasını ifade etti.

Tüm Best Buy isimli mağazaları yetkili servis yapmış olmasıyla beraber bu sayıya ulaşmayı başaran Apple şirketi, yetkisiz bir şekilde batarya değişimi gerçekleşmiş olan iPhone cihazlarının sahiplerini koruyabilmek amacıyla bildirim yolladığını da ifade etti.

Burda yer alan koruma kelimesi içerisinde anlatılmak istenen şeyse bu şekildeki yetkisiz servislerin uygun durumda bulunmayan parçaları kullanarak batarya değişimini gerçekleştirmiş olması ya da tamir işlemini gerçekleştirmiş olması. Bunun daha sonrasında ise cihaza geri dönüşü mümkün bulunmayan hasarların verilebilecek olması.

Apple şirketinin atmış bulunduğu bu adımla ilgili olarak bazı kullanıcılar tamamen olumsuz geri dönüşler gerçekleştirmiş bir durumdayken Apple kullanıcılarının büyük bir kısmı da bu kararın tamamen yerinde bir karar olduğunu ifade ediyor çünkü Apple şirketinin onayı bulunmayan batarya takılı bir tane akıllı telefonu cebinizde taşıyor olmak, her an patlama olanağı bulunan bir cihaz ile dolaşmaya çok daha fazla benzer.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close